SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

OM kód: 203058/011 | 1149 Budapest Várna utca 23.

Intézmény logo

Budapesti Műszaki SZC Than Károly Technikum és Szakképző Iskola Wesselényi Miklós Telephelye

HírekKözérdekű adatokFogadónap időpontfoglalásKRÉTA

Vezetési program

Célunk,  hogy  az  iskola  hagyományaira  építve,  az  országos  szakképzési  koncepcióhoz  és  a szakképzési centrumhoz alkalmazkodva, olyan iskolát üzemeltessünk, mely az adott időszakban a fenntartó által megfogalmazott elvárásokat is teljesíti.  A cél érdekében kifejtendő feladat, hogy   
• olyan középiskola legyen, amely olyan szakmákat oktat, melyre a társadalomnak szüksége van;  
• olyan alapműveltséghez juttassuk tanulóinkat és olyan alapkompetenciákat 
fejlesszünk,  melyek  segítségével,  tanulóinkat  felkészítjük  az  egész  életen  át  való tanulásra;   
• olyan nevelési elveket, emberi értékeket közvetítsünk, melyek segítségével végzett tanulóink társadalmunk értékes, hasznos embereivé válnak. 
 
 
A kulcskompetenciák fejlesztése 
 
 
A vezetői program első eleme az, hogy a kulcskompetenciák fejlesztése megítélésem szerint minden  lehetséges  alkalommal,  tanítási  órákon,  kiegészítő  tevékenységekben,  szabadidős 
programokban, szakkörökön és minden olyan sztituációban, mikor a tanulók kompetenciafejlesztésére mód nyílik, megtörténjen. 
 
Az alábbi kulcskompetenciák fejlesztését minden kollégánk számára feladat, ezekről rendszeresen  megbeszéléseket  tartunk  és  az  elért  eredményeket  a  hagyományos tantárgyi előmenetelek szintjén kezeljük.
 
 
A kulcskompetenciák 
Anyanyelvi kommunikáció 
 
 
Probléma: folyamatosan tapasztaljuk a tanulók anyanyelvi kommunikációjának jelentős mértékű romlását. Ennek egyik fő oka az elektronikus eszközök mértéktelen használatán túl az iskolai szóbeli számonkérés, a szükséges minta hiánya. 
 
Megoldási lehetőség: A tanulókat képessé kell tenni önálló előadások, beszámolók megtartására,  ahol  a  nyelvi  igényesség  legalább  annyira  értékelendő,  mint  a  szakmaiság. 
Mindehhez a tanórai felkészítésen túl kommunikációs tréningekre is szükség van. 
Fontos feladatok e tekintetben továbbá:  
- Az anyanyelvhez való pozitív attitűd kialakítása, 
- Mások véleményeinek és érveinek nyitott módon történő megközelítése, konstruktív, kritikai párbeszéd folytatása. 
- A nyilvánosság előtti magabiztos megszólalás 
- A helyes szó-, illetve nyelvhasználaton túl törekvés az esztétikus kifejezésmódra. -     Az irodalom szeretetének elsajátítása. 
 
 
Idegen nyelv 
 
Probléma:  A  nyelvtudás  hazai  szintje  sajnálatos  módon  még  mindig  igen  alacsony,  és  e tekintetben szokás az iskolákra mutogatni. 
 
Megoldási lehetőség:  
- Tanulmányutak  -  Ha  megvalósul  az  a  program,  miszerint  a  tanulók  nyelvtanulást külföldi utakkal támogatja a Kormány, ebben a projektben mindenképpen részt kívánok venni.  
- Cserediákok  –  más  iskolákban  már  bevált  módszer  az  idegennyelvű  csere  diákok bevonása az oktatási folyamatba. Ezutón a tanulók nemcsak a steril nyelvet, hanem a mindennapokban használatos, a korosztályra jobban jellemző nyelvi fordulatokat is el tudják sajátítani. 
- Különleges nyelvek – a hazai nyelvoktatás túlnyomó részét az angol, a német, esetleg a spanyol,  olasz,  francia  nyelvek  teszik  ki.  A  világ  gazdasága  azonban  egyre  jobban igényli a keleti, hazánkban speciálisnak számító nyelvek  – arab, kínai, japán, koreai, hindi stb. – nyelvek tudását. Meggyőződésem, hogy e specialitással tanulóink munkaerőpiaci elhelyezkedési lehetőségei ugrásszerűen megnövelhetőek. 
- A kulturális különbségek iránti fogékonyság, a sztereotípiák elutasítása - Érdeklődés és kíváncsiság  felkeltése  a  diákokban  a  nyelvek  iránt  általában  és  a  kultúrák  közötti kommunikáció iránt. 
 
 
Matematikai kompetencia 
 
Probléma: Az iskolából kikerült, matekból akár jó eredménnyel érettségizett diákok is gyakran állnak értetlenül a mindennapos, matematikai gondolkodást igénylő feladatok előtt – mint pl. adóbevallás, a háztartási költségvetés kezelése (a bevételek és a kiadások kiegyensúlyozása, tervezés,  megtakarítás),  a  vásárlás  (árak  összehasonlítása,  mértékegységek,  ár-érték  arány ismerete), az utazás és a szabadidő (távolság és utazási idő közötti összefüggés felismerése, pénznemek és árak összehasonlítása). 
 
Megoldási  lehetőségek:  A  matematika  mint  gondolkodásmód  beépítése  az  egész  oktatási folyamatba,  nemcsak  a  szigorúan  vett  matematika  órákon.  Emiatt  a  következő  területek fejlesztését látjuk szükségesnek: 
- Törekvés a „számoktól való félelem” leküzdésére. 
- Hajlandóság a számtani műveletek használatára a mindennapi munkában és a háztartásban adódó problémák megoldására. 
- Az igazságnak, mint a matematikai gondolkodás alapjának tisztelete. 
- Törekvés az állítások alátámasztására szolgáló indokok keresésére. 
- Hajlandóság mások véleményének érvényes (vagy nem érvényes) indokok vagy bizonyítékok alapján történő elfogadására, illetve elutasítására. 
 
 
 
Természettudományi és technológiai kompetenciák 
 
Probléma: a technológiai komptencia kialakulásával rendszerint nincs probléma, inkább az a cél, hogy a technológiai eszközök használatát a tanulók ne tegyék kizárólagossá. A természettudományok oktatása már komolyabb probléma, hiszen a a szakképzésben háttérbe szorultak,  pedig  korábban  sem  a  biológia,  kémia,  földrajz  stb.  tudásukkal  emelkedtek  ki  a tanulók. 
 
Megoldási lehetőségek: A megoldásban a hagyományos ismeretterjesztés minden lehetőségét, (pl.  előadók  meghívása,  tanulmányi  kirándulások,  folyamatos  információcsere)  az  önálló projektmunkákban, csoportos feladatokban és kutatásokban látjuk. 
Feladat az érdeklődés felkeltése a tudomány és a technológia iránt, nyitottság a tudományos ismeretszerzésre és érdeklődés a tudomány, valamint a tudományos vagy műszaki pályák iránt. 
 
 
Digitális kompetencia 
 
Probléma:  A  fentiekkel  összefüggésben  a  fő  probléma  a  mindent  elözönlő,  ellenőrizetlen információtömeg megfelelő kezelése és a számítógép, valamint a különféle mobileszközök ellenőrizetlen és szinte kizárólagos használata. 
 
Megoldási  lehetőségek:  Az  iskola  tennivalói  tehát  két  csportban  oszthatóak.  Egyrészt  a tanulóknak biztosítani kell a korszerű technikához való hozzáférést és az eszközök hatékony használatának oktatását, másrészt az oktatásnak a következőkre is ki kell térnie: - az információ ellenőrzési lehetőségei, az információk kezelése 
- az internet etikai oldalai 
- az internet veszélyei – adatlopás, bűnözés, mobbing, cyberbullying stb. 
- az elektronikus eszközök túlzott használatának szociológiai, pszichológiai, egészségügyi problémái. 
 
 
A tanulás tanulása 
 
Problémák: a tanulók ritkán képesek a hatékony tanulásra. Rengeteg időt és energiát pazarolnak el így feleslegesen, és kudarcélmények érik őket. 
 
Megoldási  lehetőségek:  Számos  olyan  készséget  kívánunk  kialakítani  az  iskola  tanulóiban, amelyeket a hagyományos oktatás nem, vagy alig vett figyelembe: 
- A tanulás időbeosztása, az idővel való gazdálkodás 
- Autonómia, fegyelem, kitartás és információkezelés a tanulási folyamat során 
- Önismeret,  saját  kedvelt  tanulási  módszerek,  erősségek  és  gyengeségek,  készségek, alkalmasság értő ismerete 
- A tanulás pozitív, az életet gazdagító tevékenységként való felfogása, belső késztetés a tanulásra. 
 
 
Személyközi, interkulturális és szociális kompetenciák 
 
Probléma:  ezt  a  kompetenciát  az  iskolák  többsége  legfeljebb  esetlegesen,  adhoc  módon fejleszti,  pedig  a  szociális  térben  való  mozgás  a  tanuló  számára  kulcsfontosságúvá  válik  a munkába állás, a családi élet és a saját életpálya megtervezése során. Sajnos, a tanulók alig képesek adott szituációban megfelelő módon megjelenni és viselkedni, érdekeiket adekvát módon képviselni és érvényesíteni, problémáikat helyükön kezelni. 
 
Megoldási lehetőségek: szituációs gyakorlatokkal a következőket kell fejleszteni: 
- Konstruktív kommunikáció különféle társadalmi helyzetekben (tolerancia mások nézeteivel és viselkedésével szemben; az egyéni és a kollektív felelősség tudatosítása) 
- Mások bizalmának és együttérzésének kiváltása 
- A  személyes  elégedetlenség  konstruktív  módon  történő  kifejezése  (az  agresszió,  az erőszak és az önpusztító viselkedésminták féken tartása) 
- A személyes és a szakmai szféra különválasztása, tartózkodás a szakmai konfliktusok személyes szintre vitelétől 
- A nemzeti kulturális identitás tudatosítása és megértése, a diverzitásból adódó nézőpontbeli különbségek felismerése és megértése 
- A saját nézetek konstruktív módon történő kifejezése 
- Tárgyalóképesség 
 
 
Állampolgári kompetenciák 
 
Probléma: tapasztalataink szerint a  tanulók állampolgári ismeretei igen alacsonyak. Ez azért riasztó,  mert  választási  évenként  többezer  fiatalt  küldünk  választani,  akik  többsége  nincs tisztában  a  szavazata  jelentőségével  (sem).  Szintén  általános  probléma  az,  hogy  a  jogok  és kötelességek rendszerét, a rájuk vonatkozó jogszabályokat sem ismerik. 
 
Megoldási  lehetőségek:  A  megoldási  lehetőségek  túlmutatnak  az  iskola  kompetenciáján, mindehhez a szülői háttér bevonása is szükséges.  Az iskola elsősorban a következőket kell, hogy a diákokkal megismertesse: 
- A lakóhelyhez, hazához, az Európai Unióhoz és általában véve Európához és a világhoz (a világ adott részéhez) való tartozás érzése 
- Hajlandóság a különböző szinteken folyó demokratikus döntéshozásban való részvételre 
- Érdeklődés az önkéntes állampolgári szerepvállalás iránt, a társadalmi sokszínűség és a társadalmi kohézió támogatása 
- A mások által vallott értékeknek és mások magánéletének a tiszteletben tartása, adott esetben fellépés a társadalomellenes viselkedéssel szemben 
- Az emberi jogok és az egyenlőség elfogadása 
 
 
Vállalkozói kompetencia 
 
Probléma: leszámítva egyes szakképzési területeket, a vállakozás, mint életforma és megélhetési  lehetőség szóba sem kerül a hagyományos oktatási rendszerben. A diákok gyakran túlbecsülik a képességeiket és a lehetőségeiket, későbbi vállakozásaik, részben  emiatt hosszú ideig kudarcra vannak ítélve.  
 
Megoldási lehetőségek:  A megoldási lehetőségek ebben az esetben is túlmutatnak az iskola kompetenciáján. Feljesztendőknek – feltétlenül csoportos munka, projekttevékenység során - a következőket tartjuk: 
- A tervezés, szervezés, elemzés, kommunikáció, cselekvés, eredményekről való beszámolás, értékelés és dokumentáció készségei 
- Projektek kidolgozásához és végrehajtásához szükséges készségek 
- Az együttműködésre épülő, rugalmas csapatmunka 
- A személyes erősségek és gyengeségek felismerése 
- Az események elébe menő cselekvés és a változásokra való pozitív reagálás -     A kockázatok felmérése és kellő időpontban és módon történő vállalása 
 
 
Kulturális kompetencia 
 
Probléma:  minden  életkori  szubkultúra,  így  a  diákság  is kitermeli  a  maga  értékrendjét, magatartási  és  viselkedésformáit,  követendő  példáit,  idoljait,  sztárjait  stb.  Az  viszont  egyre jellemzőbb, hogy mindezek kulturális színvonala csökken. 
 
Megoldási lehetőségek: Hibás megközelítésnek tartjuk az alacsonyabb színvonalú 
szubkulturális  megnyilatkozások  tiltását,  az  ellenül  való  harcot,  ennek  kontraindikált  volta miatt. Ha a diákságot – azon a módon, ahogy hozzá eljut -  megismertetjük az adott kor magasabb szintű kulturális termékeivel, akkor a diák tud választani ezek közül. 
Fejlesztendő készségek ezzel kapcsolatban: 
- A különböző kifejezésmódokon keresztül történő művészi önkifejezés a saját tehetségnek megfelelően 
- A kultúra tág értelmezésén alapuló műalkotások és előadások értékelése és élvezete. 
- A saját egyéni kreatív és kifejezési szempontok és megnyilatkozások másokéhoz való viszonyítása. 
- A kulturális tevékenységben rejlő gazdasági lehetőségek felismerése és kiaknázása. 
 
 
Képzésfejlesztés 
 
 
Iskolai rendszerű képzések 
 
Az iskola jól körülhatárolt jövőképpel és fejlesztési koncepcióval rendelkezik a képzésfejlesztés  terén.  A  jövőbeli  oktatás  fő  súlypontját  továbbra  is  a  középiskolai  szintű képzések,  valamint  a  felnőttképzés  jelentik.  Az  iskolai  rendszerű  képzés  mellett  azonban hangsúlyt kívánunk helyezni a továbbképzési programokra, a tréningek szervezésére is, valamint hosszabb  távon  a  gazdálkodó  szervezetekkel,  egyetemekkel,  főiskolákkal  való  szerződések alapján a kutatás-fejlesztési programokban is részt veszünk.
 
Iskolánk a képzésfejlesztés területén három kiemelt általános cél és működési elv mellett elkötelezett:  
• minőségi oktatás és folyamatos minőségfejlesztés;  
• az  oktatásban  résztvevők  körének  bővítése  és  az  esélyegyenlőség  biztosítása  (ld. fenetebb), 
• a hatékonyság folyamatos fejlesztése, az eredmények növelése és fenntarthatóságának biztosítása. 
 
 
 
Az oktatásban résztvevők körének bővítése 
 
Az  oktatás  belső  tartalmának  minőségbiztosítása  és  minőségfejlesztése  mellett  ugyanilyen fontos  fejlesztési  terület az  oktatási  szolgáltatás,  a  kapcsolódó  szolgáltatások, valamint a támogató működési folyamatok minőségének biztosítását, folyamatos fejlesztése. A munkaerőpiac által elismert minőségű képzéseinkkel biztosíthatjuk a BMSZC 
tagintézmémnyeként a jó versenypozíciójának kialakítását, illetve az egyes képzési szegmensek fejlesztését és javítását. 
 
 
 
Felnőttképzés 
 
Az iskola lehetőséget ad arra, hogy a felnőttek, akik az erre hivatott életkorban bármely okból iskolai  tanulmányokat  nem  folytattak  vagy  újabb  igényeikhez  képest  alacsonyabb  fokon fejezték azt be, a közoktatásban és felsőoktatásban elérhető bármely végzettséget megszerezzék. Az, aki nappali rendszerű iskolai oktatásban nem tud vagy nem akar részt venni, attól a tanévtől kezdve, amelyben a tizenhatodik életévét betölti, a munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban kezdheti meg, illetve folytathatja tanulmányait. Az iskolai tanulmányok attól az évtől kezdődően,  amelyben  a  tanuló  a  nappali  rendszerű  oktatásnál  meghatározott  életkori  határt betöltötte, kizárólag felnőttoktatás keretében folytathatók.  
 
 
A felnőttképzés további lehetőségei 
 
Több lehetőséget látunk a felnőttoktatás továbbfejlesztésében, hiszen egyre későbbre tolódik, amikor valaki végleg megállapodik egy munkahelyen. A változó munkaerőpiaci igények miatt a felnőttoktatás nagy szerepet játszik az átképzésekben is. Így egyik célkitűzésünk, hogy minél szélesebb körben teremtsük meg a felnőttképzés lehetőségeit. 
 
 
Az esélyegyenlőség, tehetséggondozási tevékenység fejlesztése 
 
 
Az esélyegyenlőség jegyében, az iskolai szegregáció minden formája ellen, az iskolai lemorzsolódás  csökkentése,  a  minőségi  oktatáshoz  való  hozzáférés  javítása  érdekében,  a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók érdekeinek és jogainak aktív védelme is cél. Részleteiben a halmozottan hátrányos helyzetű, különösen a roma tanulók oktatási esélyegyenlőségét döntően befolyásoló oktatási szegregáció és diszkrimináció esetköreit teljesen ki kívánjuk zárni oktatási rendszerükből. Sőt pályázati úton a minél nagyobb esélyegyenlőség megteremtése a cél. 
 
Tehetséggondozási szolgáltatások fejlesztésén belül az alábbiak megvalósítását tervezzük: 
• Mentori, tutori rendszer kiépítése, fejlesztése, kísérleti jellegű működtetése;  
• tehetséggondozásba bevont diákok közötti IKT alapú kapcsolattartás feltételeinek megteremtése,  
• a tehetséggondozást szolgáló szakmai célú események megvalósítása (pl. 
munkacsoportok, konferenciák);  
• támogató humánerőforrás képzése,  
• a  tehetséggondozásba  bevont  fiatalok  kompetenciáinak  fejlesztése  (asszertivitást, idegen nyelvi, IKT, vállalkozói, és jogi ismereteket adó képzések lebonyolítása). 
 
       
Szolgáltatásfejlesztés 
 
 
Belső szolgáltatások fejlesztése  
 
Jövőbeli terveink között szerepel, hogy a tanulók számára egy könnyen elérhető, folyamatosan hozzáférhető, rendszeresen frissített információs bázist biztosítsunk. 
Az elképzelés szerint ez a szolgáltatás online formában, telefonos menürendszer kiépítésével is elérhető lesz, hogy a tanulók a lehető legtöbb formában és a számukra legkényelmesebb módon jussanak hasznos információkhoz.  
 
A  képzésben  résztvevők  kérelmeiket  az  Információs  Irodánál  is  előterjeszthetik.  A  tanulók számára elektronikus formában is elérhetőek lesznek az oktatási segédanyagok,  valamint az ügyintézéshez szükséges kinyomtatandó és elektronikus űrlapok, nyomtatványok, kérelemminták. 
 
Az  Iroda  a  tanulmányi  ügyek  intézésén  túl  információs  szolgálattal  és  külön  erre  a  célra szervezett oktatásszervezési referatúrával biztosítja az adatok naprakész kezelését, a vezetői döntésekhez szükséges információs hátteret, és kezelni tudja a tanulókkal kapcsolatos rendszeres és speciális feladatokat. 
 
Az eredményesség, a gazdaságosság, az átláthatóság és a nyomon-követhetőség nélkülözhetetlen elemei az oktatási intézmények 21. századi működésének. Az egységessé váló Európai Felsőoktatási Térségben csak akkor maradhatunk versenyképesek, ha a legújabb IKTalapú szolgáltatásokat megfelelően alkalmazzuk – az Iroda e tevékenységhez hatékonyan tud hozzájárulni. 
 
 

 
Diák Önképző Könyvtár 
 
Az iskolában a Diák Önképző Könyvtár létrehozásával lehetőséget teremthetünk tanulóinknak arra, hogy önállóan gyakorolhassanak, készülhessenek dolgozataikra, feleletükre, vizsgáikra.  A Könyvtár szolgáltatásait térítésmentesen vehetik igénybe a tanulóink.  
 
A  könyvtárban  a  terveink  szerint  megtalálhatóak  lesznek  a  tankönyveken  túl  a  kötelező  és ajánlott olvasmányok, a szakképzésben végzettek által elkészített szakdolgozatok is és az egyes tananyagokhoz kapcsolódó esettanulmányok, amelyek hatékonyan egészítik ki a tanulók otthon és az iskolában megszerzett tudását.  
 
A könyvtári órák alatt tanulóinknak ingyenes internet-hozzáférést is biztosítunk.  
 
Szeretnénk megteremteni annak feltételeit, hogy könyvtárunk más intézmények tanulói, hallgatói számára is nyitott legyen.  
 
 
Diáklap, diákújság  
 
Megvalósítandó terveink között szerepel egy havi rendszerességgel megjelenő kiadvány megteremtése  is.  E  lapban  tanulóink,  a  képzésben  résztvevők  közölhetik  tapasztalataikat iskoláinkról, tanáraikról. Lehetőség lenne az újság keretében pályázati felhívások és álláslehetőségek közzétételére, valamint egy-egy aktuálisabb téma részletesebb körüljárására is.  
 
Az iskola nyújtotta keretek között folyamatosan alakulnak ki a tanulói önképzés színterei is. A diákújság lehetőséget ad a műhelymunkákon, szakkörökön folyó fejlesztések eredményeinek ismertetésére is. 
 
 
Szakértői, kulturális, tudástranszfer szolgáltatások fejlesztése 
 
 
A szakértői szolgáltatások fejlesztésének keretében szeretnénk minél szélesebb körű kapcsolatokat  kiépíteni az  ország  hasonló  képzési  kínálattal  rendelkező  iskoláival,  valamint nemzetközi  téren  is  a  minél  jobb  és  tartósabb  kapcsolatkiépítésre  törekszik.  Tervünk  az  üzleti  élet  aktuális  kérdéseit  megvitató  fórumok  és konferenciák megrendezése is. A hazai és nemzetközi üzleti élet neves szakembereinek tolmácsolásában  tanulóink,  oktatóink  első  kézből  és  hiteles  forrásból  kaphatnának  képet    a tanulmányaikat érintő szakterületekről. 
 
 
Kulturális szolgáltatások fejlesztése 
 
A  Diákönkormányzat  segítségével  kívánjuk biztosítani a tanulók számára a kulturális rendezvényeken való folyamatos részvételt (színház, mozi, kiállítás). A szervezéshez és a megvalósításhoz a rendelkezésre álló eszközrendszerünk keretében  támogatást  nyújtunk  (akár  anyagi  hozzájárulás  formájában  is).  
 
 
Tudástranszfer szolgáltatások  
 
A munkaerő-piaci igényekhez igazodó képzések hangsúlyos elemei: 
 
• gyakorlatorientált képzés (kiscsoportos képzés, esettanulmányok, prezentációk)  
• élethosszig tartó tanulásra való felkészítés, 
• kommunikációs és csoportmunkában való munkavégzés képességének fejlesztése, •     személyes portfolió készítése kompetenciákkal, 
• kvalifikált, piacképes, a változásokhoz alkalmazkodni tudó munkaerő létrehozása. 
 
Szolgáltató oktatás, a tanuló-centrikusság elemei: 
 
• komfortos oktatási környezet, 
• kiváló  oktatók  biztosítása,  akik  a  tanítandó  ismereteket  a  gyakorlatban  is  évekig sikeresen alkalmazták, 
• korszerű, saját tanáraink által is írt, fejlesztett tananyagok használata és korszerűsítése. 
 
A  fenti  rendszer  támogatja  a  munkahelyteremtést,  váltást,  a  végzett  tanulók  karrierjének  a nyomon követését és bekapcsolását, a piaci szereplők állandó jelenlétét az iskola mindennapi életében. Munkánk eredményességének mércéje a kibocsátott tanulók ismerete, kompetenciája és megelégedettsége. 
 
 
Aktív tanulói módszertan 
 
Az információs, kommunikációs technológiák napi- és magas szintű felhasználása, a kerettantervek, tantervi modulok a nyitott, kreatív gondolkodás és az eredeti szokatlan megoldások támogatását valósítják meg, sokrétű és egyéni módszertanon keresztül.  
 
Lépést  tartva  a  fejlett  országok  oktatási  újításával,  tervezünk  bevezetni  egy  úgynevezett „módszertani füzet” rendszert. Tanulóink egy munkafüzet formájában az adott évre vonatkozólag iránymutatást kapnának arról, hogy az előforduló tantárgyak elsajátításának mi a leghatékonyabb módszere. A munkafüzet tartalmazna egy tananyag feldolgozásra vonatkozó iránymutatást  időbeosztással  együtt,  valamint  gyakorlati  példákkal,  ellenőrző  kérdésekkel  a tanuló a tanórákon kívül is kontrollálhatná tudásszintjét.  
Oktatóink e füzetek kitöltésével maguk is alakíthatnák a feldolgozás menetét abból a szempontból, hogy mire kell nagyobb hangsúlyt fektetni, tehát egyaránt szolgálna tanulói és oktatói érdekeket is. 
 
 
Pályakövető rendszer 
 
A felsőoktatásban már bizonyított Diplomás Pályakövető Rendszer mintájára az iskola keretei között működő pályakövető rendszer létrehozását tervezzük. 
 
A Pályakövető Rendszer kiépítésével a következő célok valósíthatóak meg: 
• a leendő diákok tájékozódni tudjanak arról, hogy intézményünk képzéseinek elvégzésével milyen esélyekkel tudnak elhelyezkedni,  
• az ágazati stratégiaalkotáshoz releváns információk legyenek a iskoláinkban végzettek elhelyezkedési és karrier lehetőségeiről  
• számunkra is pontos kép legyen a nálunk végzettek karrierjének alakulásáról, így folyamatos visszajelzést kaphatunk képzéseik minőségéről.  
 

 


Partnereink

SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum


Budapesti Műszaki SZC Than Károly Technikum és Szakképző Iskola Wesselényi Miklós Telephelye

1149 Budapest Várna utca 23.

Telefon: +36705021258

E-mail: titkarsag@wmtech.hu

OM azonosító: 203058/011

Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002261


2024Budapesti Műszaki SZC Than Károly Technikum és Szakképző Iskola Wesselényi Miklós Telephelye