Duális partnerek
Kik a duális partnerek?
Duális partnereink közé olyan üzemek és vállalkozások tartoznak, amelyeknél a szakmai oktatásban részt vevő diákok az általuk választott iparhoz/piachoz kötődő új technológiákat, trendeket és sztenderdeket ismerhetnek meg, szem előtt tartva a XXI. századi gazdasági változásokat. A duális képzőhelyek nyilvántartását a Gazdasági Kamara vezeti. A duális partnernél lehetőség nyílik az iskolákban megszerzett ágazati alaptudással duális szakirányú oktatásban részt venni, ahol a diákok a programtantervben meghatározott szakmai ismereteket sajátítják el. A képzés konkrét termelési és szolgáltatási helyszíneken zajlik, amely által korszerű gyakorlati tudás szerezhető meg.
Miért jó lehetőség neked, hogy jelentkezhetsz egy partnerhez?
A duális szakképzésnek sok előnye van a tanulók számára, hiszen valós gazdasági környezetben tanulhatnak és modern, ismereteket szerezhetnek. A duális képzésben részt vevő vállalat szívesen foglalkoztat olyan munkavállalót, aki a gyakorlati helyszínen sajátítja el a szakmához szükséges tudást. A tanuló a képzés alatt vállalati projektekben vesz részt, megismeri a vállalat által alkalmazott technológiákat, és gyakorlati tudását az elméleti oktatásban is kamatoztathatja. Az adott szakterületen a legjobb szakemberektől, vállalati környezetben sajátíthatja el jövőbeni szakmája alapjait. Mindemellett a duális szakmai oktatásban részt vevőket legalább 100 ezer, legfeljebb 170 ezer forint összegű munkabér illeti meg, ami önálló jövedelmet jelent a diákok számára már a tanulmányok alatt.
Miért jó ez a cégeknek?
A cégek számára a duális képzés hosszú távú befektetés, mert így állandó kapcsolatban lehetnek jól képzett pályakezdő szakemberekkel, akikkel már tanulmányaik során partneri együttműködés alakul ki. A diákokat még jobb teljesítményre ösztönözheti a tanulásban az, hogy tanulmányaik végén, ha jól teljesítenek, egy biztos munkahely várja őket.
Miben tér el ez a képzés a hagyományostól?
A hagyományos képzésben részt vevő diákok – számos szakma esetében – tanulmányaik végeztével kerülnek kapcsolatba az általuk választott cégekkel. A duális képzésben viszont már a tanulói évek alatt lehetőségük nyílik gyakorlati és szakmai tapasztalatot gyűjteni, akár annál a vállalatnál, ahol később el szeretnének helyezkedni.
PEMŰ Műanyagipari Zrt.
https://hu.wikipedia.org/wiki/PEMŰ_Műanyagipari_Zrt.
A PEMŰ Műanyagipari Zrt., rövidítve PEMŰ Zrt. vagy csak PEMŰ,[1] korábbi nevén Pest Megyei Műanyagipari Vállalat (még régebben Pest Megyei Műanyag- Játékáru- és Tömegcikkipari Vállalat) Pest megye legnagyobb és legrégebbi múltra visszatekintő műanyagipari üzeme. 1959-ben alakult Solymáron, a településen korábban létrejött könnyűipari kisszövetkezetek átszervezésével, fénykorában, az 1980-as években Solymáron kívül Cegléden és Zsámbékon is rendelkezett üzemegységekkel, Budapest V. kerületében pedig mintabolttal is rendelkezett. Szerepe volt a legelső nyugatnémet-magyar vegyesvállalat, a Kemipur Polyuretan Systems Kft. (később Elastogran-Kemipur Kft., majd BASF Hungária Zrt.) létrehozatalában; a rendszerváltás után részvénytársasággá alakult át. Központi üzemei Solymáron ma is működnek.
Continental Automotive Hungary Kft.
https://www.continental.com/hu-hu/
A Continentalnál minden alkalmazott négy alapvető vállalati értéket tesz magáévá. Ezek alkotják vállalati kultúránk gyökereit: a bizalom, a győzni akarás, a szabad cselekvés és az egymásért való munka. Meggyőződésünk, hogy csak ilyen értékek által formált környezetben lehet létfontosságú és úttörő jelentőségű szolgáltatásokat, megoldásokat és befektetett munkát létrehozni.
A Continental minden alkalmazottját bátorítja. Ennek érdekében bizalomra épülő kultúrát tartunk fenn, és biztosítjuk a szabadságot a személyes felelősség kibontakozásához. A Continentalnál a munkahelyi légkört a kölcsönös tisztelet jellemzi. Minden egyéni hozzájárulás számít. Ezeket megosztjuk globális hálózatunkban, és együtt dolgozunk finomításukon. Követjük a trendeket és a piac változásait, sőt másoknál gyorsabban használjuk fel azokat, és hamarabb állunk elő jobb (azaz célravezetőbb) megoldásokkal ügyfeleink számára.
NEO Rendszerház Kft.
Cégünk már 2009 óta áll a lakosság rendelkezésére. Fő tevékenységünk az informatikai eszközök tervezése, kivitelezése és érétékesítése. 2022-ben nyitottunk a Napelemes rendszerek tervezése és kivitelezése felé is.
IBIDEN Hungary Kft.
Az IBIDEN Magyarország Kft. (IHU) 2004-ben alakult a dunavarsányi ipari parkban, a japán IBIDEN csoport DPF (Diesel Particulate Filter = Dízel részecskeszűrő) gyáraként. Kerámia alapanyagból készülő DPF-jeinket dízelüzemű gépjárművekbe kerülnek beépítésre, és így a kibocsátott, környezetre káros részecskék több mint 99%-ának kiszűrésére kerülnek. A részecskeszűrőket a dízelüzemű járművek gyártói világszerte használják.
2013-ban az IHU kibővítette működését az AFP (Automotive Functional Products) termék gyártásának megkezdésével. Jelenleg az IHU-ban öt gyártóüzemet és egy műszaki központot üzemel, több mint 1500 saját és bérelt alkalmazottal. Az IHU a nap 24 órájában, a hét 7 napján folyamatos működés mellett gyárt részecskeszűrőket és AFP termékeket.
Az IBIDEN-csoport vállalati filozófiája három pilléren nyugszik: az ember és a természet tisztelete, új értékek teremtése az ügyfeleink számára, valamint a társadalom folyamatos fejlődéséhez való hozzájárulás. Az IHU erőfeszítéseket tett és tesz a jövőben is annak érdekében, hogy teljesítse az érdekelt felek igényeit.
A változó külső körülményeket figyelembe véve az IHU elkötelezett a fenti filozófia mellett, miközben célja, hogy az iparági szektorok első számú szereplőjévé váljon az ár, a minőség, a termékteljesítmény és az ügyfelek elégedettsége tekintetében.
BKV Rt.
Partnerek teljes listája a 2024/25 tanévtől
Continental
H-1106 Budapest, Napmátka u. 6
Galambos Tamás, Zvada Anna
Szakoktató/Vocational trainer
12 tanuló
PEMŰ Műanyagipari Zrt.
2083 Solymár, Terstyánszky Ödön utca 89.
Vass Szabina
duális képzési koordinátor
53 tanuló